Milano Mados savaitė 2017: užkulisiai

Milan Fashion Week 2017 buvo tikra bomba 🔥

Šiais metais ne tik jautėme mados pulsą mieste, bet ir turėjome galimybę pamatyti visko daug daugiau iš vidaus. Darbas keliuose madų šou užkulisiuose mums suteikė galimybę būti šios nepakartojamos savaitės dalimi ir pamatyti pavasario/vasaros 2018 kolekcijas iš labai arti.

Bendrai, atmosfera kolekcijų pristatymų metu skyrėsi ir daugiausiai priklausė nuo paties brand’o. Pavyzdžiui, N21 ir MaxMara yra labiau klasikiniai brand’ai ir atmosfera užkulisiuose buvo pakankamai rami, kai tuo tarpu Moschino beveik užkūrė vakarėlį užkulisiuose. Likus valandai iki šou pradžios užkulisiuose dirba tik personalas, o likus 20-iai minučių (beje, visi šou vėluoja iki vienos valandos) durys būna atidaromas fotografams, bloggeriams, pirkėjams – dėl to atsiranda daugiau šurmulio. Tai yra momentas, kuomet galima bandyti nufotografuoti veiksmą, vykstantį užkulisiuose – kitais momentais fotografavimas yra griežtai kontroliuojamas.

Kol teko darbuotis keliuose madų šou, pastebėjome įdomių detalių: juoda apranga yra ne pasirinkimas, tai – privaloma. Visi užkulisiuose dirbantys žmonės privalo rengtis juodai, tokia yra taisyklė. Taip, yra galimybė pasirinkti, kurį modelį nori aprengti ir čia prasideda savotiškos varžybos: visi nori rengti Gigi, Bella ar kurį nors kitą žymų modelį. Kai jau visi modeliai yra aprengti ir paruošti pasirodymui, užkulisiai nuščiuva ir įsivyrauja tyla. Niekas nekalba, nėra chaoso, tik didelis šou pradžios laukimas.

Here are some sneak peeks from the three #mfw fashion shows: N21, MaxMara and Moschino.

N21:

Šioje kolekcijoje dominuoja tekstūros ir detalės. Medžiagos yra tokios plonos, kad rodos baisu jas paliesti. Šioje SS2018 kolekcijoje yra daug delikačių detalių, tokių kaip nėriniai ar plunksnos. Drabužių modeliai yra pakankamai klasikiniai: A linijos, tiesūs. Analizuojant detales ir pasirinktas medžiagas galima pastebėti, kad jos buvo parinktos būtent dėl to, jog klasikinius siluetus paverstų modernesniais. Dominuojančios spalvos: kūno, rausva, lelijų. Tiesa, kai kurie deriniai buvo miksuoti su ryškia raudona spalva.
Kūrybos vadovas: Alessandro Dell’Acqua.
 

MaxMara:

Griežto kirpimo, miesto merginai skirta kolekcija. Spalvų paletė susideda iš levandų, melsvų ir gelsvų atspalvių. Griežti siluetai yra sušvelninami gėlių motyvais ir neutraliomis spalvomis. Žvelgiant į šią kolekciją atrodo, tarsi podiumas pražysta. Beje, pastebėjome, kad šių mados namų logo raidės, naudojamos kaip raštas audiniuose šiek primena Louis Vuitton raštą (galbūt dėl panašių spalvų, galbūt dėl šrifto/formų).
Kūrybos vadovas: Ian Griffits.

 

Moschino:

Šią kolekciją galime apibūdinti dviem žodžiais: pankuojantis ponis. Žinoma, tai yra taip akivaizdu dėl to, kad Moschino šį sezoną bendradarbiauja su My Little Pony (liet. Mano mažasis ponis) prekės ženklu. Ko gero, geriau aprašyti šią SS2018 kolekciją negu tai padarė Vogue, mes negalėtume, tad štai jų citata apie šį bendradarbiavimą su MLP: “Baikeriškos balerinos buvo Scott’o istorija ant podiumo: odiniai švarkeliai, satino palaidinės, tiulo sijonai ir tinkleliai – dvidešimtyje skirtingų variacijų, kurias papildo šiek tiek DIY (liet. pasidaryk pats) stiliaus detalių.” Mums ši kolekcija paliko didžiausią įspūdį. Galbūt tam įtakos turi ir rožinė spalva, kurios čia tiiiikrai netrūko 😉
Kūrybos vadovas: Jeremy Scott.


  

BTW, movie about Jeremy Scott is very worth seeing: Jeremy Scott: The People’s Designer (2015).

For the very end of this post, we’d like to share one of our favourite song from N21 runway, check it out: Tears For Fears – Shout