Viskas prasidėjo nuo duonos

Duona – tai nuoširdumas”, – šypsodamasi sako kepyklos ‘Druska Miltai Vanduo bendrasavininkė Barbora – “Nuo duonos viskas ir prasidėjo”. Trečius metus veikiančios kepyklos įkūrėja – visą gyvenimą kepėja dirbanti kanadietė Christine. Persikėlusi gyventi į Lietuvą ir kurį laiką ieškojusi darbo Vilniuje veikiančiose kepyklose, Christine nusprendė atidaryti savo. 

Apie naktimis kanadietės kepamą Sourdough duoną greitai ir plačiai sklido gandas, kuris netruko pasiekti ir du kokybiškos, šviežios Sourdough duonos mylėtojus – iš Londono į Lietuvą persikėlusius ir čia ‘Love’ barą atidariusius Barborą ir Vilių. “Mes ieškojome, kur Lietuvoje būtų kepama Sourdough duona, o pasirodo, tuo metu vienintelė Sourdough kepykla visą laiką buvo tiesiog už kampo nuo ‘Love’ baro. Labai apsidžiaugėme, susipažinome su Christine, ir ilgainiui nusprendėme sujungti jėgas, todėl dabar verslu rūpinamės kartu”. 

Druska, Miltai, Vanduo (bei, žinoma, raugas) yra ne tik Sourdough duonos ingredientai, bet ir šios vietos pavadinimas. Iki šios kepyklos atsiradimo Sourdough duoną Lietuvoje kas nors kepdavo nebent namuose, bet rasti, kur jos galima įsigyti buvo sudėtinga. ‘Druska Miltai Vanduopradėjo kitokią kepimo kryptį, čia galima rasti tokių kepinių, kurių kitose kepyklose nėra. 

 

Tiek maisto, tiek ir kepinių meniu vis atsinaujina priklausomai nuo sezoninių produktų, tačiau kepyklos širdis išlieka ta, nuo ko ir prasidėjo – tai duona. Taip natūraliai kepykloje atsirado ir pusryčių meniu. “Mes kepame duoną, o duona juk yra pusryčių patiekalų pagrindas”, – pasakoja Barbora.  “Idėjos ateina iš sezoniškumo – taip tarp pusryčių pasirinkimų atsirado ir voveraičių toast’as. Gaminame tai, ką mėgstame valgyti patys.” – įkvėpimais dalinasi Barbora. 

Nesunku pastebėti, kiek šioje kepykloje yra nuoširdumo, kuris prasideda nuo sklindančių skanių kepinių kvapų, tęsiasi betarpišku, šiltu bendravimu su kiekvienu čia užsukančiu klientu ir tą jausmą  dar labiau sustiprina mažomis, jaukiomis detalėmis. Kad ir marmurinis stalas, prie kurio sėdime – Viliaus rankų darbas; puodeliai iš kurių geriame kavą – draugės iš Anglijos kruopščiai atrinkti sendaikčių parduotuvėlėse; kai kurie kiti baldai – iš Barboros vaikystės namų. Kepyklos interjeras – tai ne detaliai dizainerio apgalvotas sprendimas, bet besikeičianti organiška erdvė, pačių kepyklos šeimininkų nuolat papildoma įvairiomis detalėmis. “Pas mus visada vyrauja lengvas ir jaukus chaosas.” – apibendrina Barbora.

Natūralu, kad apie kokybiškas ir dėmesio vertas vietas rekomendacijos tiek socialinėje erdvėje, tiek iš lūpų į lūpas sklinda greitai, todėl lankytojų kepykloje netrūksta. “Kartais net ir lietui lyjant kepyklos lankytojai prisėdę lauke su skėčiais valgo benediktus, nes viduje tiesiog visiems neužtenka vietos. Tai mums – didžiausias įvertinimas” – dalinasi Barbora. O mes į šią vietą užsukti rekomenduojame ir norintiems pasmaližiauti, ir norintiems sočiau pavalgyti. Be patoso – tik nuoširdumas, jaukumas ir kokybiškas maistas.

Druska Miltai Vanduo kepykla

Geležinkelio g.  3, Vilnius

Instagram @dmvkepykla

Facebook Druska Miltai Vanduo Kepykla