90’s nostalgija arba “išeik į lauką”

Devyniasdešimtieji mums kvepia nostalgija. Stadionai, kioskai, metalinės čiuožyklos. Tada prasidėjo mūsų pasaulio pažinimas. Tokias madas anuomet demonstravome:

Į prisiminimus

Vieną vakarą mudvi giliai nėrėme į vaikystės prisiminimus, kurie vienas po kito liejosi iš atminties: jau minėtas šokinėjimas gumyte, klasės, sekretai. Geriausios dienos prasidėdavo nuo iš kiemo girdimos frazės: „IŠEIK Į LAUKĄ“. Mažiau smagus viduryje dienos būdavo mamos kvietimas per langą: „Pareik pavalgyt“. Pasisekdavo, jeigu būdavo pasiektas kompromisas ir mama į lauką leisdavo išsinešti sumuštinį su batonu, sviestu ir cukrumi. Liūdniausias būdavo vakarinis: „Pareik namo“, į kurį jau buvo paruoštas atsakomasis: „Nu dar biškį, čia prie laiptinės, ant suoliuko…“. Žaidimų kieme turėjom nemažai: valgomas-nevalgomas, kobra, aukščiau žemės, vėliavos, sugedęs telefonas, skalimbamba, paličkos, tuku tuku, jūra banguoja banguoja stop, vandens bombos (šitas smagiausias būdavo iš penkto aukšto ant praeivių, dabar nesididžiuojam tuo). Gan paklausūs savo laiku buvo ir kepsų turnynai – gauni litą, kioske nusiperki 10 gumų, gauni 10 kepsų. Vieni populiaresnių buvo su Vėžliukais Nindzėmis.

Kiemo mados irgi buvo rimtas reikalas. Maikė su makriukais, platforminės tapkės (pasitaikydavo ir tapkių+kojinių derinys), dabar super madingi cycling šortai, sagučiai plaukuose, magnetiniai auskarai ausyse, iš karoliukų suverta apyrankė, bendram vaizdui nepamaišanti tattoo iš gumos (kuo daugiau, tuo geriau) – ir tavo set’as vasarai jau sudėliotas.

Štai taip nuplaukėme į prisiminimus, kai prieš kurį laiką ruošėmės bendram projektui su 90-ųjų kiosku. Kažkada Facebook’e užmatėm post’us, primenančius, „ant ko užaugom“, pasirodo, 90-ųjų kioskas turi ir šių prisiminimų įkvėptus džemperius ir „maikonus“. Štai rezultatu ir dalinamės žemiau 🙂 

Modeliai: 

Lėja ir Rokas 

Facebook 90-ųjų kioskas: 

https://www.facebook.com/90kioskas/